• Prínos projektu

Dopad:

Vybudovanie multimediálnych učební v našej škole malo obrovský prínos pre žiakov i učiteľov. Práca s eBeam softvérom na interaktívnej tabuli, používanie notebookov, dataprojektorov zvýšila kompetencie v oblasti informačných technológií. Prínosom je využívanie žiackych notebookov, kde všetci žiaci pracujú s rovnakým softvérom a v rovnakom prostredí. Pre učiteľov  využívanie interaktívnej tabule pri výklade alebo precvičovaní učiva,  taktiež s rovnakým softvérom ako žiaci, zabezpečuje neustály kontakt so žiakmi.

Zlepšili sa podmienky pre učiteľov i žiakov v tom, že sa odstránila prašnosť z kriedy, pri opravovaní previerok a testov alebo cvičení, ktoré žiaci mali zadávané cez ClassServer, učiteľ strávi menej času, lebo mnoho prác vyhodnotí hneď počítač. Zároveň aj žiak aj učiteľ získava priamu spätnú väzbu. Práca s interaktívnym perom na interaktívnej tabuli je jednoduchá a vyučovanie je zaujímavé a hravé, motivujúce žiakov i učiteľov. Dopĺňanie gramatických javov, vyhľadávanie slov, podčiarkovanie určitých pojmov, ktoré si sami žiaci môžu navoliť sa stalo veľmi zaujímavým a obľúbeným a rozvíja aktivitu žiakov, záujem o vypracovávanie zadaní, ľahšie si zapamätávajú učivo, aj u slabších žiakov nastali pokroky, lebo sa dokážu viac priblížiť k ostatným žiakom v triede.

Didaktické pomôcky pomáhajú učiteľom obohacovať vyučovacie hodiny, lebo názorný príklad použitý pri výklade učiva viac zaujme žiakov. Pre žiakov na prvom stupni sú najobľúbenejšie tie pomôcky, s ktorými sa dá manipulovať, ktoré môžu držať v ruke a pracovať s nimi, preto sa veľmi obľúbenými stali hlavne maňušky ale aj magnetické obrázky, ktoré využívajú na prírodovede. Aj i tools CD ROMy sa stali obľúbenými, lebo v rozvoji všetkých štyroch zručností vo vyučovaní jazyka je len výhodou používanie techniky step – by – step, čo má veľký vplyv na žiakov. Rozvíjajú u nich predstavivosť, obohacujú hodiny, rozvíjajú u žiakov zručnosti. Výhodou multimediálnych učební je, že projekty zadávané vo viacerých predmetoch žiaci dostanú vypracovať v škole a predchádza sa tak tomu, že im ich vypracujú doma rodičia. Tým sa vyrovnávajú rozdiely medzi žiakmi, lebo nie každý má doma rovnaké podmienky pre svoju domácu prípravu. Žiaci sa sami učia robiť prezentácie k preberanému učivu.

Vyučovanie je efektívne, lebo žiaci si svoje prezentácie sami komentujú a hodnotia, počúvajú sa navzájom, tým si lepšie zapamätávajú práve preberané učivo.  Pomocou interaktívnej tabule sa učitelia majú možnosť dostať na internet a priamo z internetu im premietať obrázky, ktorými im sprístupňujú učivo na vyššej úrovni. Využívanie nových moderných didaktických pomôcok, didaktickej techniky a e-learningového portálu zmodernizovalo a zefektívnilo vyučovanie v našej škole, s čím sú spokojní žiaci, učitelia i rodičia.