• Publicita projektu

Už každoročne patrí začiatok februára na zlatomoraveckých školách k výnimočným dňom, sú to dni, počas ktorých prichádzajú budúci prváci do škôl, aby sa zapísali do I. ročníka. Nie sú to len bežné okamihy v živote  týchto detí, ale zároveň sú to aj nezabudnuteľné chvíle pre ich rodičov, pretože z malých detí sa stávajú budúci školáci. Dôležité rozhodnutie pre rodičov, ktorú školu si ich deti vyberú, ako sa bude uberať ich život, to sú otázky, ktoré si kladú rodičia budúcich prvákov. Všetky školy sa snažia o to, aby sa budúci prváčikovia cítili u nich čo najlepšie, aby  prvé stretnutie so školou bolo príjemné a zaujímavé. Aj naši pedagógovia si pre budúcich žiačikov a ich rodičov pripravili zaujímavý program.

Pani učiteľka Mgr. Vierka Striešková pri návšteve MŠ Dúha, ktorá je na Žitavskom nábreží propagovala nielen aktivity školy, projekty, do ktorých je škola zapojená napríklad projekt Rozvoj kľúčových kompetencií s využitím nových učebných materiálov, využívanie moderných učebných didaktických pomôcok, vyučovanie informatiky v moderných učebniach, či výučbu cudzích jazykov, prácu v rôznych záujmových útvaroch a iné činnosti školy.

Zápis do I. ročníka sa uskutočnil dňa 2.2.2011, rodičia i deti mali možnosť vidieť práce žiakov školy, privítali ich krátkym kultúrnym programom, ponúkli chutnými koláčmi, ktoré pripravili šikovné ruky pracovníčok školskej jedálne. Deti dostali malú pozornosť, rodičia informačné materiály, skladačky s informáciami o školskom projekte, ktorý práve prebieha pod názvom Rozvoj kľúčových kompetencií s využitím nových učebných materiálov, ktorý patrí pod operačný program Vzdelávanie. Rodičia mali možnosť informovať sa, aké výsledky dosahuje škola vo výchovnovyučovacom procese, výsledky žiakov školy v účasti na súťažiach, olympiádach a iných aktivitách.

Dúfame, že krátky pobyt v priestoroch školy bol dostatočnou motiváciou preto, aby sa  rozhodli zveriť výchovu a vzdelávanie svojich detí práve pedagógom a výchovným pracovníkom našej školy.

PaedDr. Ingrid Hippová

manažér publicity v projekte “ Rozvoj kľúčových kompetencií s využitím nových učebných materiálov „