• Organizačné pokyny na SŠ

• Dôležité informácie pre rodičov tých žiakov, ktorí si budú posielať prihlášky na SŠ v školskom roku 2024/25: Otvorte dokument

Do 1.ročníka všetkých študijných odborov na všetky stredné školy musia žiaci robiť prijímacie skúšky. Kritériá na prijímacie skúšky určí riaditeľ strednej školy.

Bez prijímacej skúšky môžu byť prijatí žiaci do 1.ročníka dvojročných alebo trojročných učebných odborov, ktoré sa končia záverečnou skúškou.

Žiak, ktorý v Celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka ZŠ dosiahol v každom predmete úspešnosť aspoň 90% môže byť prijatý bez prijímacej skúšky.

Kritériá prijatia na štúdium na SŠ a termíny prijímacích skúšok na študijné a učebné odbory nájdete na stránke: www.svs.edu.sk

Katalóg stredných škôl nájdete na stránke www.stredneskoly.sk