• Postup pri podávaní prihlášky na stredné školy v školskom roku 2020/2021

• Harmonogram postupu pri podávaní prihlášky na stredné školy v školskom roku 2020/2021

1. Talentové skúšky

Vyplnený podklad pre záväznú prihlášku ( max 2 prihlášky na SŠ s talentovou skúškou ) odovzdá žiak výchovnej poradkyni.

Žiak dostane od výchovnej poradkyne vyplnenú prihlášku na SŠ.

Zákonný zástupca žiaka je povinný:

• skontrolovať správnosť údajov
          • zabezpečiť vyjadrenie praktického lekára ku spôsobilosti žiaka
          • zabezpečiť podpis žiaka
          • zabezpečiť svoj podpis

- následne takto vyplnenú a skontrolovanú prihlášku podáva riaditeľovi ZŠ na učebné a študijné odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu do 20.2.2021.

RŠ odošle prihlášky žiakov na SŠ, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu do 28.2.2021.

Talentové skúšky: 15.3. – 30.4.2021

1. Bez talentovej skúšky

Vyplnený podklad pre záväznú prihlášku ( max 2 prihlášky na SŠ bez talentovej skúšky ) odovzdá žiak výchovnej poradkyni.

Žiak dostane od výchovnej poradkyne vyplnenú prihlášku na SŠ.

Zákonný zástupca žiaka je povinný:

• skontrolovať správnosť údajov
          • zabezpečiť vyjadrenie praktického lekára ku spôsobilosti žiaka
          • zabezpečiť podpis žiaka
          • zabezpečiť svoj podpis

- následne takto vyplnenú a skontrolovanú prihlášku podáva riaditeľovi ZŠ na ostatné učebné a študijné odbory, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu (aj osemročných gymnázií) do 10.4.2021.

RŠ odošle prihlášky žiakov na SŠ, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu do 20.4.2021.

1.kolo 1.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií):       10.5.2021

2.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií):       13.5.2021

2. kolo (pre žiakov, ktorí neboli prijatí v 1.kole)                                              22.6.2021

Je potrebné dodržať všetky uvedené termíny, aby pani riaditeľka mohla podpísať všetky prihlášky a v termínoch stanovených Okresným školským úradom ich mohla následne odoslať na príslušné stredné školy.

Po doručení rozhodnutia o prijatí žiaka na SŠ, bude žiakovi vydaný zápisný lístok, s ktorým sa pôjde v deň zápisu spolu so zákonným zástupcom zapísať na SŠ.

Zápisný lístok dostane žiak iba jeden ( je prenosný ).

Ak sa žiak nedostaví na zápis v určenom  termíne, jeho prijatie stráca platnosť.