• Divadelný festival 2015

• Dňa 22.4.2015 sa 7 žiakov našej školy zúčastnilo za doprovodu p. uč. Jelínkovej Divadelného festivalu pre základné, stredné a jazykové školy, ktorý zorganizovala Katedra anglistiky a amerikanistiky, germanistiky a romanistiky FF UKF v Nitre.

Témou tohtoročného festivalu bola "Freedom - Libertad - Liberté - Libertà - Freiheit - Sloboda". Žiaci zo škôl západného Slovenska, ale i Česka predviedli úžasné divadelné predstavenia s výbornými hereckými výkonmi a jazykovou zdatnosťou. Choreografia bola na veľmi dobrej úrovni, a teda i kostými, kulisy a využitie techniky.

Žiakom našej školy sa festival veľmi páčil, pričom nadobudli motiváciu k ďalšiemu štúdiu a k zdokonaľovaniu sa v anglickom jazyku. Z festivalu si odniesli krásne umelecké zážitky a posilnili si kreatívne myslenie.

Mgr. Martina jelínková