• Škola v prírode 1.a 2. ročník 2015

• Od 20.4. do 24.4.2015 sa žiaci 1.-2.roč. zúčastnili školy v prírode v rekreačnom zariadení Paradise v Rajeckých Tepliciach. Toto RZ sa  nachádza   600 m n.m. v pohorí Malá Fatra  5 km od kúpeľného mesta Rajecké Teplice, 18 km od mesta  Žilina v rekreačnej oblasti   Rajeckej doliny v ihličnatých lesoch  300 m nad obcou Kunerad.

Pedagogický dozor tvorili p. učiteľky  E. Pechová, L. Valková, J. Kováčová, p. vychovávateľka A. Farkassová a zdravotníčka p. A. Justová, ktorá sa počas celého pobytu vzorne starala o deti.

Celý týždeň bolo krásne slnečné počasie, čo umožnilo väčšinu času tráviť vonku. Žiaci mali bohatý program. Boli na dlhšej turistickej vychádzke, kreslili na asfalt, športové sily si zmerali na Olympiáde v netradičných športoch. Navštívili kúpeľné mestečko Rajecké Teplice, betlehem v Rajeckej Lesnej. Prezreli si neďalekú farmu so zvieratami, kde videli kone, kozy, líšky, králiky, svine a sliepky. Na záver mali možnosť zajazdiť si na koňoch. Po večeroch spievali so sprievodom gitary, alebo tancovali. Večer pred odchodom mali tradičnú pyžamovú party o miss a misster  pyžamo .

Mgr. Elena Pechová