• BU BU BÚÚÚ

Na základnej škole Mojmírova sa v týchto októbrových dňoch konali dôležité triedne schôdzky strašidiel, duchov, kostlivcov a čarodejníc, aby zahájili blížiaci sa sviatok Halloween a možno trochu postrašili koronu, ktorá si na nás márne brúsi zuby.... Neboli to však obyčajné strašidlá, ale naši šikovní žiaci, ktorí hneď v úvode predviedli svoje úžasné výtvory z tekvíc, veselých šarkanov a krásne jesenné dekorácie, ktoré nám aspoň pár dní budú skrášľovať prostredie. A podľa tradície nás budú strašidelné tekvičky aj chrániť, pretože svojim svetlom odplašia všetko zlé. Celé dopoludnie sa nieslo v tomto “tajomnom duchu“. Deti sa učili a zároveň zabávali, hádali a tvorili, popritom popíjali  žabí sliz, pojedali netopierie oči, upírie zuby a ďalšie pochúťky od výmyslu sveta. Deň sa nám vydaril, nikto sa nebál  a my pevne dúfame, že takto o rok sa stretneme pri rovnakej príležitosti opäť, ale už všetci spolu....

Veľké poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí sa aktívne podieľali na príprave akcie.

Mgr. Lucia Šeptáková