• Tvorivá jeseň_2023-24

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorivá jeseň_2023-24.

V stredu 18.10. sme strávili príjemné jesenné popoludnie v tvorivom duchu - naši šikovní žiaci opäť raz ukázali, čo sa v nich skrýva...Vytvorili prekrásne dekorácie z prírodných materiálov, strašidelné aj veselé rozprávkové tekvičky, jesenné venčeky a nechýbal ani zástupca z rodu šarkanov... Sme veľmi radi, že deti prišli podporiť aj rodičia, starí rodičia a k dobrej atmosfére prispela aj veselá hudba a hlavne chutné občerstvenie, ktoré nám pripravili žiaci 3.B triedy s p. uč. Kristínkou Tuhou. Veľmi ťažké bolo vybrať spomedzi všetkých najlepšie práce, ale porota nakoniec vybrala troch výhercov a špeciálnu cenu poroty. Všetky deti dostali za účasť sladkú odmenu a dúfame, že všetci odchádzali s príjemným pocitom, že prispeli svojou prácou k skrášleniu našej školy.

1.Tamarka Rumanková 6.A
            2. Tamarka a Karen Rajnohové 3.B a 7.B
            3. Bianka Adamcová 4.A

Špeciálna cena poroty: Adelka Paulová 4.B

• Biela pastelka 2023-24

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biela pastelka 2023-24.

Biela pastelka – ZŠ Mojmírova

Predstavte si, že nevidíte svoju obľúbenú farbu... Predstavte si, že nevidíte krásy sveta okolo seba... Ľudia, ktorí majú dobrý zrak si zrejme nevedia predstaviť, aby niečo okolo seba nevideli. Aké ťažké to ale majú ľudia nevidiaci a slabozrakí?! Pre nich je každoročne organizovaná zbierka s názvom Biela pastelka. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Naša škola sa zapája do rôznych charitatívnych aktivít a jednou z nich je aj táto zbierka. Žiačky ôsmeho ročníka, oblečené do bielych tričiek, vyzbierali 25.9. dobrovoľné príspevky žiakov, pedagógov. Sumu 187,85 eur sme odovzdali pani Veronike Rakovskej, predsedníčke ZO UNSS v Zlatých Moravciach. Od organizátora zbierky – Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska sme dostali DIPLOM a poďakovanie za pomoc so zbierkou.

Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí prispeli a podporili tak ľudí so zrakovým postihnutím.

• Exkurzia Banská Štiavnica_2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Banská Štiavnica_2023.

Naši žiaci /8.A, 8.B a niektorí z 9.A/ navštívili niekoľko skvelých miest v okolí Banskej Štiavnice a v nej.
            Prešli si krásnym poľovníckym kaštieľom vo Svätom Antone, navštívili historické centrum Banskej
            Štiavnice a jej drevený pohyblivý Betlehem a nakoniec sa stali baníkmi v Štôlni Bartolomej.