• Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Zmluva_Zlate_Moravce.pdf

VYZVA_ZsNH_HW_ZM.pdf

VYZVA_elearning_ZM.pdf

VYZVA_didakticke_pomocky.pdf

sprava_o_projekte.pdf

Projekt:

Rozvoj kľúčových kompetencií žiakov s využitím nových učebných materiálov

je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu v rámci výzvy

operačného programu Vzdelávanie

Prioritná os 1 Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy

Opatrenie 1.1 Premena tradičnej školy na modernú

Kód výzvy OPV-2008/1.1/03-SORO

Druh projektu: dopytovo - orientovaný

Strategický cieľ projektu

Vytvorenie a implementácia školského vzdelávacieho programu, ktorý dokáže s využitím inovovaných foriem a metód výučby flexibilne reagovať na požiadavky spoločnosti a pripraviť absolventov na ďalšie celoživotné vzdelávanie.

Cieľom opatrenia1.1 je uskutočniť obsahovú prestavbu vzdelávania na ZŠ a SŠ a s využitím inovovaných foriem a metód výučby pripraviť absolventa pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti, ako aj pre jeho nadväzujúce vzdelávanie v systéme a ďalšieho vzdelávania.

Vďaka vzdelávaciemu programu, ktorý bude zostavený v rámci projektu a ktorý, okrem iného, zavedie do vyučovania nové formy vzdelávania (predovšetkým e-learning a dištančné vzdelávanie) budú absolventi tohto programu mať konkrétnu skúsenosť s novými formami vzdelávania, čím sa zvýši ich konkurencie schopnosť na trhu práce, ako aj ich životná úroveň. Absolventi projektu budú schopní využívať moderné formy vzdelávania aj v neskoršej praxi, aj v procese vlastného celoživotného vzdelávania sa.

Realizácia

1.       Tvorba a overenie nového vzdelávacieho programu, využívajúceho nové formy a metódy výučby

2.       Zostavenie multimediálnej učebne

3.       Príprava pedagogických zamestnancov na implementáciu inovačných foriem a metód vzdelávania z nového školského vzdelávacieho programu do vyučovacieho procesu

Zdôvodnenie vhodnosti projektu

Rozvoj školy je podmienený aj sústavným vzdelávaním jej pedagogických zamestnancov. Novým podmienkam sa  musí prispôsobiť aj pedagóg, ktorý má byť pripravený na to, aby úspešne zvládol nové úlohy, ktoré budú na neho kladené. Preto je potrebné zabezpečiť pre pedagógov sústavné vzdelávanie. Učiteľ musí byť pripravený na vzdelávanie, ochotný sa ďalej vzdelávať a odovzdávať informácie smerom k žiakovi.

Pre trvalý a udržateľný rast vzdelanosti a konkurencie schopnosti na otvorenom celoeurópskom pracovnom trhu je potrebné zavádzať do výučbového procesu nové metódy vzdelávania, ktoré držia krok s celosvetovým trendom.

Z dôvodu koncentrácie na zamestnateľnosť mladých ľudí, uspokojovania potrieb na trhu práce a uplatňovania informačných technológií vo vyučovacom procese boli zvolení za cieľovú skupinu projektu aj žiaci školy. Súčasne bola zvolenou cieľovou skupinou skupina pedagogických zamestnancov školy, ktorí budú zvolené inovatívne formy vzdelávania zavádzať do praxe.

E-learningový portál (EP) je orientovaný na využívanie moderných informačných a komunikačných technológií (IKT) priamo vo vzdelávacom procese tak, aby bola zvýšená kvalita aj efektivita výučby.

Výsledok projektu

Vytvorenie a overenie nového školského vzdelávacieho programu, zriadenie multimediálnej učebne (súčasťou ktorej bude i e-learningový portál) a pedagogickým pracovníkom, zapojeným do realizácie projektu bude dodaný hardvér, ktorý budú využívať aj naďalej vo svojej práci na vyučovaní.

Novovytvorený školský vzdelávací program bude plne zaradený do vyučovacieho procesu na škole. Škola bude naďalej prevádzkovať e-learningový portál (minimálne po dobu ďalších 5 rokov po skončení tohto projektu) a tiež plne využívať a ďalej rozširovať vybudovanú multimediálnu učebňu. Výsledky tohto projektu tak budú mať dopad na vzdelávací proces a budú prínosom všetkým súčasným aj budúcim žiakom i pedagogickým zamestnancom školy.