• Šaliansky Maťko 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko 2022.

Šaliansky Maťko I. kategória školské kolo

Prednes slovenských ľudových povestí, Šaliansky Maťko, má bohatú tradíciu.  Deti ZŠ sa učia o histórii aj prostredníctvom povestí. Aj o tom je Šaliansky Maťko, aby prostredníctvom povestí poznávali históriu a bohatstvo našej krajiny. AJ na Mojmírke sa  uskutočnilo školské kolo  v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko. Porota vybrala zo zúčastnených tých najlepších, ktorí budú našu školu reprezentovať v okresnom kole.

Umiestnenie 1. kategória :

1. miesto Melany Balková

2. miesto : Michaela Káčerová

3. miesto Matúš Mondočko

Šaliansky Maťko II. A III. kategória školské kolo

Dňa 20.1.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko J. Cígera Hronského .

Už 27. ročník súťaže v prednese slovenskej povesti  priniesol takéto výsledky :

2.kategórii súťažili žiaci 4. a 5. ročníka ,zúčastnili sa žiaci 4.B ,4.C,5.B a 5.C,6 žiakov/žiaci predniesli svoje povesti na 1.mieste sa umiestnil žiak 5.C Martin Píšš s povesťou od Antona Marca O jašteričkách.

3.kategórii súťažili žiaci  6.A a .B ,7.A /5 žiakov/ najlepší prednes mala Kristína Tenkelová zo 7.A,ktorá súťažila s povesťou  od Hany Lisickej : Sklenár a čarodejnice. Cenu poroty získal a 2.miesto obsadil Michal Mulica zo 6.A s povesťou Studňa kráľa Mateja.

Porota  pracovala v zložení Mgr. Júlia Drgoňová, Mgr.Iveta Čepčeková, PaedDr. Ingrid Hippová a Mgr. Mária Záhorcová.

Momentálna situácia zapríčinila neúčasť žiakov zo 4.A a 5.A . Dúfajme ,že  v budúcom školskom roku sa situácia zlepší  a súťaž  sa uskutoční za vyššej účasti žiakov.

Do okresného kola, ktoré by sa malo uskutočniť dňa 24.2.2022 na ZŠ Mojmírova v Zlatých Moravciach nás pôjdu reprezentovať Martin Píšš a Kristína Tenkelová. Želáme im veľa úspechov!