• Hviezdoslavov Kubín ŠK 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín ŠK 2023.

Hviezdoslavov Kubín 2022/2023  II.stupeň ZŠ

Tohtoročný Hviezdoslavov Kubín na Mojmírke pozná svojich víťazov. V školskom kole v umeleckom prednese poézie a prózy sa predstavilo niekoľko recitátorov. Súťažili v dvoch kategóriách.  Mladší žiaci (5.- 6. roč.) sa predstavili v druhej kategórii a starší žiaci (7.-8.-9. roč.) v tretej kategórii.

Tu sú výsledky:

II. kategória – poézia:

1. miesto     – Nela Mária Kováčiková  5.A

2. miesto      – Lukáš Holota 5.A

3. miesto      – Karen Rajnohová 6.B

II. kategória – próza:

1. miesto Martin Píšš 6.C

2. miesto      – Lea Kočanová 5.B

3. miesto      –Tatiana Verešová 5.A

III. kategória – poézia:

1. miesto     – Kristína Tenkelová  8.A

III. kategória – próza:

1. miesto     – Michal Mulica  7.A.

3. miesto      – Tomáš Pavlovič 9.A

3. miesto      – Patrícia Kováčová 9.C

Recitátori, ktorí sa umiestnili na prvých miestach budú reprezentovať našu školu v okresnom kole, ktoré sa bude konať 29. marca 2023 na Základnej škole Pribinova 1, Zlaté Moravce.

ĎAKUJEME všetkým za účasť, gratulujeme víťazom v jednotlivých kategóriách a držíme palce v ďalších kolách súťaže.

Kolektív SJL

• Biologická olympiáda 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biologická olympiáda 2023.

KRÁSNY ÚSPECH LAURY SEGÍŇOVEJ V BIO OLYMPIÁDE

Vedci predpokladajú, že ríša húb zahŕňa približne 250 000 druhov. To je naozaj veľký počet húb, pričom väčšina z nich sú huby mikroskopické a asi 20 000 druhov predstavujú huby s plodnicou, čiže tie, ktoré zaujímajú hubárov. Fascinujúci svet húb zaujal aj našu deviatačku Lauru Segíňovú a preto ako tému biologickej olympiády si vybrala práve huby. So svojim posterom sa zapojila do projektovej časti biologickej olympiády v kategórii C, kde získala v okresnom kole 1. miesto. Laura svoj projekt rozdelila na 2 časti, venovala sa hubám mikroskopickým a aj hubám s plodnicou. V školskej biochemickej učebni uskutočnila pokusy s kvasinkami, plesňami, paplesňami. Laura overovala teóriu z internetu, pracovala s dostupným materiálom, ale vzorku kvasinky vinnej nám dokonca poskytli vo Vinárskych závodoch v Topoľčiankach. V našom školskom areáli zisťovala biodiverzitu húb a ich symbiózu so stromami - mykorhízu. Pre piatakov pripravila prednášku, na ktorej žiakom zdôraznila najmä zásady zberu húb. Piataci vypĺňali dotazník o hubách, prezreli si huby v prezentácii, ale aj hubu prinesenú ich spolužiačkou. Laure srdečne blahoželáme k úspechu na olympiáde a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy. Verím, že hubám sa bude venovať aj naďalej, ako povedala: „minimálne pri hubárčení“.

ZŠ Mojmírova

• OK Dejepisnej olympiády 2023

•                  Naši víťazi OK Dejepisnej olympiády

Dňa 8. februára 2023 sa na ZŠ Robotnícka 25, Zlaté Moravce uskutočnil 15. ročník OK Dejepisnej olympiády.

Našu školu na olympiáde reprezentovalo v štyroch kategóriách päť žiakov. Štyria z nich sa stali úspešnými riešiteľmi olympiády.

V kategórii F sa na 1. mieste umiestnil Martin Píšš z 6. C triedy, ale táto kategória nepostupuje do vyššieho kola.

V kategórii C sa na 2. mieste umiestnila Ninka Tonkovičová z 9. B triedy a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční v apríli v Leviciach.

Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme a postupujúcej žiačke prajeme veľa úspechov a šťastia v krajskom kole.

Mgr. Mária Záhorcová

• LEGO súťaž 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LEGO súťaž 2022.

Naši žiaci na LEGO súťaži

Opäť sa náš tím Lego Giants z „Mojmírky“ zúčastnil na súťaži First Lego League na regionálnom kole v Žiari nad Hronom, kde získali parádne 7.miesto. Tímov bolo celkovo 13 v kategórii Challenge.

Celkovo sa súťažilo v štyroch častiach: Robot game, Robot design, Inovačný projekt a Tímové hodnoty /tímová spolupráca/.

A kto z nás bol v tíme?

Filip Pekník                      /9B/

Viki Urbanovičová          /8A/

Kiko Debnár                    /7A/

Timo Kouřil                     /6B/

Lea Kočanová                 /5B/

Žiaľ zo zdravotných dôvodov sa nezúčastnila Nelka Frenková /7A/

Držíme im palce v ďalších rokoch!

Pozrite si aj naše videá:

Lego_video_1

Lego_video_2

• Olympiáda ANJ 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda ANJ 2023.

Olympiáda v anglickom jazyku na Mojmírke.

Žiaci Mojmírovej ZŠ majú cudzie jazyky veľmi radi. O tom svedčí aj enormný záujem o olympiádu v anglickom jazyku.  Do školského kola sa nahlásilo takmer 50 šikovných žiakov druhého stupňa, ktorí si v novembri vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti. Súťažili v dvoch kategóriách, kde boli rozdelení na mladších a starších žiakov. Dvaja najúspešnejší súťažiaci sa dostali do okresného kola, ktoré sa konalo na ZŠ Robotnícka dňa 19. januára 2023. Za našu školu súťažili žiaci:  Adam Petrík, v kategórii mladších žiakov a Janka Novacká v kategórii starších žiakov. Jankina svedomitá príprava na olympiádu pod vedením pani učiteľky Stankovej sa vyplatila a Janka v silnej konkurencii nadaných žiakov okresné kolo vyhrala. Z jej úspechu sa veľmi tešíme. Anglický jazykovedec Frank Smith povedal: „Jeden jazyk vás nasmeruje na vašu životnú cestu. Dva jazyky vám na tejto ceste otvoria všetky dvere.“ Janka je na našej škole deviatačka a jej najbližšie kroky smerujú na strednú školu. Janke prajeme aby mala všetky dvere do svojej budúcnosti otvorené.  Zároveň jej držíme palce v krajskom kole olympiády, ktoré sa uskutoční vo februári.

ZŠ Mojmírova