• Informatická súťaž iBobor 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Informatická súťaž iBobor 2022.

Informatická súťaž iBobor

V dňoch 7.11. - 11.11.2022 prebehla na Slovensku on-line informatická súťaž iBobor, do ktorej sa zapojilo aj 100 žiakov našej školy.

Na našej škole sme mali 13 úspešných riešiteľov:

· z kategórie Kadet (8. a 9. ročník) 5 žiakov – Michal Debnár (9.C), Patrik Paulov (9.C), Andrej Kováč (9.C), Filip Grznár (9.B), Filip Pekník (9.B)

· z kategórie Benjamín (6. a 7. ročník) 3 žiaci – Karen Rajnohová (6.B), Adam Havran (7.B), Kristián Peter Havetta (6.B)

· z kategórie Bobrík (4. a 5. ročník) 2 žiaci – Peter Siklienka (4.A), Adam Gáfrik (5.A)

· z kategórie Drobec (2. a 3. ročník) 3 žiaci – Lenka Višňáková (3.B), Michaela Káčerová (3.B), Daniel Korec (3.B)

Najlepším riešiteľom na našej škole tohto roku bol žiak zo 4.A s úspešnosťou 99,49%

* * * Peter Siklienka * * *

G R A T U L U J E M E

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za
            účasť. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník iBobra...

Mgr. Martina Jelínková, koordinátor iBobra na škole

• Medzinárodný deň školských knižníc 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň školských knižníc 2022.

Pri príležitosti medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý sa každoročne koná 24.októbra, si žiačky 9.B triedy pripravili program pre žiakov 5. ročníka. Zaujímavé hodiny prebiehali v našej školskej knižnici.

Slovo  na úvod mala pani učiteľka Šegedová, ktorá zdôraznila aké dôležité je čítanie. Potom dievčatá zdramatizovali rozprávku Tri prasiatka a pomocou maňušiek zahrali pekné divadlo. Po smiechu a radosti prišli na rad hádanky. Nielenže potrápili piatakov, ale dokonca aj samotných deviatakov. Na záver žiaci hádali literárne postavy a predviedli  aj svoje zručnosti pri skladní puzzle významných  osobností slovenskej literatúry.

Žiakom sa takáto hodina páčila a veľmi radi by si ju zopakovali.  Našim mladším spolužiakom môžeme prisľúbiť, že sa ešte stretneme  pri realizácii školského projektu „Veľkí čítajú malým, malí čítajú veľkým“.

N.Tonkovičová, 9.B